پهلوون! دیگه بسه ....

وقتی که دانشجوی سال اول لیسانس بودم، در یک برنامه دانشگاهی، آقای داریوش ارجمند را برای اولین بار از نزدیک دیدم. صحبت‌های سرشار از گلایه و البته خودپسندی ایشان برای مرتبه اول، من بی‌تجربه را بسیار تحت تأثیر قرار داد. مشغول تحلیل شخصیت یک بازیگر معروف و آدم شناخته شده سینمایی بودم و سعی می‌کردم حرف‌های او را درک کنم و اگر جایی هم با منطق و عقل من منافات داشت آن را به حساب کم‌تجربگی و شناخت کم خود بگذارم. در میان صحبت‌ها، با لحن همیشگی خود (و البته نقل به مضمون) گفت: «فیلم باید ارزش داشته باشد و الا هر کسی شروع می‌کند به ساختن فیلم‌های صد من یه غازی مثل دختری با کفش‌های کتانی و دمپایی و قرمز و سبز و آبی و عمه و خاله و سارا و لیلا و ...». و این دو فیلم آخر به شدت برایم تناقض ایجاد کرد. یعنی آقای ارجمند، بازیگر شاخص سینمای ایران، فیلم‌های سارا و لیلا را هم در همین حد می‌بیند. بعد از برنامه فرصت شد که مستقیم از او در این مورد بپرسم و جواب سر بالای او مبنی بر این که البته خیلی هم فیلم بدی نیستند، تعجبم را بیشتر کرد؛ و از آن بدتر نحوه صحبتش در مورد داریوش مهرجویی بود که از طرز صحبت این گونه برداشت می‌شد که خود را بسیار فراتر از او می‌انگارد. و از اینجا بود که من از آقای ارجمند دیگر خوشم نیامد.

اما علت نوشتن این متن، حرف‌های جدید این آقا در سایت کافه سینما بود. آقای ارجمند، شما هنوز هم از موضع بالا حرف می‌زنید.

آیا واقعاً آقای میرباقری با صاحب سینما دعوا کرد که فیلم شما را ببیند و برای سریال امام علی انتخاب شوید. شما اگر به یک سئانس فیلم دیر برسید چه کار می‌کنید؟ با همان بلیط دوباره در سالن می‌نشینید؟ یعنی آخرین باری که به سینما رفتید مربوط به دوران قبل از انقلاب و سینماهای لاله‌زار می‌شود؟ یعنی آقای میرباقری اینقدر لنگ پول یک بلیط بود که نمی‌توانست دوباره بلیط تهیه کند و حتی اگر اینچنین بود، این حرکت غیرفرهنگی سند افتخاری برای شما محسوب می‌شود؟

شما لطف کردید و برای بازی در سگ‌کشی دستمزد نگرفتید (البته به جز آن شمع‌های رمانتیک). لطف می‌کنید و کمی در مورد بقیه بازیگرانی که در این فیلم دستمزد نگرفته‌اند هم حرف بزنید. شمع‌ها را که شما برداشته‌اید، احتمالاً پایه‌های کیک به بقیه رسیده است. راستی آیا طرح این موضوع به عکس جدید تولد بیضایی در کنار مژده شمسایی و شجریان ارتباطی ندارد؟

اگر بنا به هر دلیلی با حاتمی‌کیا مشکلی دارید دلیل می‌شود که همه فیلمنامه آژانس شیشه‌ای اتفاق باشد؟ یعنی آقای حاتمی‌کیا از حضیض آژانس شیشه‌ای به اوج گزارش یک جشن رسیده است؟ نمی‌دانم چرا الان تصاویر سریال غیراتفاقی ستایش در جلوی چشمانم رژه می‌رود.

دست شما هم درد نکند که 10 تومان به آقای تقوایی دادید که بتواند به تهران برگردد و همچنین در راه صبحانه هم بخورد که خدای نکرده ضعف نکند.

راستی بدگویی شما از مهرجویی به انتخاب نشدن شما برای نقش حمید هامون که بستگی ندارد...

کاش فرصتی می‌شد در مورد دکترای کشتی پهلوانی از سوربون فرانسه و سخنگویی فدراسیون کشتی آقای طالقانی هم حرف می‌زدید.

آقای ارجمند، کسی نگفت نقش اسی دربه‌در با حاج حیدر یکی است، اما خودتان نگاهی به نقش‌های چند سال اخیر بیندازید. تعریف تکرار به نظر شما چیست؟ شما حتی در همین متن مصاحبه هم تکراری هستید.

حامد بهداد هم ادعای مارلون براندو بودن می‌کند، حواستان به رقیبتان باشد ...

 

نویسنده یک روشنفکر اخته که به قول شما : «حالا ما یک بخش روشنفکر اخته داریم که از روشنفکری فقط اسکالپ ناتوره می خورند که آروغ می‌زنند بوی گوشت گوساله بدهد. که من اصلا با آنها هیچ کاری ندارم.»

 

 

/ 3 نظر / 117 بازدید
مینا

سلام؛من م سازش هستم وبلاگت را دیدم خوشم اومد یه سری به سایت من بزن برات مفیده منتظرتم عزیزم

حامد

فيستك شبكه اجتماعي بزرگ و در عين حال پر امكانات شبكه فيستك از دو سرور قوي استفاده ميكند كه در سرعت و كيفيت حرف اول را ميزنه فيستك شامل خدمات ارسال و اشتراك گذاري مطلب ارسال موزيك و تصوير و فيلم انواع بازي هاي تحت وب ساخت كلوب مجزا براي خود و همكارانتان و خانواده خود پروفايل همسر خدمت ويژه سامانه پيامك و انجام قرعه كشي و ثبت نام اس ام اسي و مسابقه و پشتيباني با پيام امتياز دهي به كاربر وهزارن خدمت ديگر فيستك با امكانات بالا و رايگان در اختيار شماست هم اكنون ثبت نام كنيد www.facetak.net

mohadese

سلام میخوای آمار بازدیدوبلاگت بره بالا؟؟ دوست داری وبلاگ خودت رو معرفی کنی؟؟؟ دوست داری تبادل لینک داشته باشی؟؟؟؟ دوست داری تبادل نظر با وبلاگ نویسان داشته باشی؟؟؟ پس به بزرگ ترین چت روم وانجمن ایرانیان بیا www.safachat.net http://safachat-net.r98.ir/Forum