در سوگ فرامرز حجازی – ابر باران‌های اسیدی درگذشت.

فرامرز حجازی، عضو سابق شورای مرکزی انجمن اسلامی دانشگاه صنعتی شریف و مسوول سابق کانون فیلم شریف در هفتم مرداد، پس از مبارزه طولانی با یک بیماری سخت، در گذشت.

دیر فهمیدم، خیلی دیر فهمیدم، آنقدر دیر که حتی نتوانستم به مراسمش در مسجد شریف (دانشگاهی که در آنجا با اسم او آشنا شدم) بروم. روحش شاد.

فرامرز چند سال قبل از من مسوول کانون فیلم شریف بود. اهل فردوس بود. از همه در مورد او شنیده بودم. انگار از نزدیک او را می‌شناختم. شعرهایش را خوانده بودم. حرفهایش را در انجمن می‌دانستم. لذت می‌بردم از وجود چنین انسانی.

فقط یک بار او را از نزدیک دیدم. احسان درایتی (دوست مشترک هردویمان) ما را به هم معرفی کرد. هیچ وقت یادم نمی‌رود:

«این فرامرزه، همونی که ازش می‌گفتم، مسوول قبلی اینجا، .... اینم امیده، حالا جای تو اومده اینجا...»

آنجا کانون فیلم شریف بود، جایی که مرا به خیلی‌ از آدم‌ها و دنیاها پیوند داد.

نمی‌توانم لذتی را که اولین بار از خواندن شعر «مریم» بردم وصف کنم. اصلاً گور پدر پدرسگ مریم، مگر می‌توانم لذت باران‌های اسیدی را بیان کنم.

بروید و نوشته‌های فرامرز را در باران اسیدی بخوانید.

خیلی دوست داشتم فرامرز حجازی را از فاصله‌ای نزدیک‌تر درک کنم اما همه‌چیز خیلی زود اتفاق می‌افتد، مثلاً بعد از مرگش تازه فهمیدم که همکار برادرم بوده است و یا از آن بدتر، 20 روز دیر متوجه رفتنش شدم.

 

روحش شاد.

/ 4 نظر / 20 بازدید
Wondermage Gallery

سلام دوست عزيز [گل] گالري عکس Wondermage با بيش از 1100 تصوير با کيفيت در 11 بخش مجزا شما را به ديدن اين تصاوير دعوت مي کند. اميدوارم از تصاوير خوشتان بيايد و ما را از نظراتتان محروم نکنيد. در صورت تمايل Wondermage را با نامي دلخواه که مفهوم گالري را برساند در صفحه خود لينک کرده و به ما اطلاع دهيد تا به عنوان تشکري کوچک متقابلا در دايرکتوري ما لينک شويد. به دوستانتان هم اطلاع دهيد، شايد اوقات خوبي را در گالري سپري کنند. اميدوارم موفق باشيد و از تصاوير لذت ببريد.

اويس

اَه... مرده‌شور اين زندگي لعنتي را ببرند كه سرتاپايش حسرت است... من هم تجرية مشابهي از دير باخبر شدن اينچنيني دارم. ولي مثلا اگر زودتر خبر مي‌شدي مثلا مي‌خواستي چه‌كار بكني؟ اين سوالي بود كه از خودم پرسيدم...

کاظم ایمان طلب

بارانی اسیدی تر از بارش خبر مرگ فرامرز نبوده و نخواهد بود.فرامرز را 8 سال دیگر میبایست بر کرسی نمایندگی مدم فردوس در مجلس شورای اسلامی.خلاقیت.انسانیت.تلاش.جسارت.رک گویی.به روز بودن و تعامل با هر نوع اندیشه از ویژگی های آن مرحوم بود.جایش همیشه خالی.حیف و صد حیف